Nechoďte s dívkou, která cestuje..

Již před rokem mě zaujal článek, který sdílela cestovatelka Marie Klementová na svých stránkách www.devcezhor.cz. Ráda bych tento článek sdílela i na svém blogu s jedním dodatkem =). Odkaz na původní článek zde.


 Nechoďte s dívkou, která cestuje
Je to ta dívka s ledabylým, neudržovaným účesem, s vlasy zbarvenými od slunce. Její pokožka již není tak čistá jako bývala. Není jen políbená od slunce. Je spálená a má mnohonásobné rány a kousance sem a tam. Ale ke každé ráně na kůži vám dívka může říct zajímavý příběh.
Fialová kolena v jednom kuse.. 
Nechoďte s dívkou, která cestuje. Je těžké ji potěšit. Normální rande večeře a film v obchodním domě z ní bude vysávat život. Její duše touží po nových zážitcích a dobrodružství. Bude nezaujatá z vašeho nového auta a vašich drahých hodinek. Raději by lezla na skálu nebo skákala z letadla, než aby poslouchala Vaše chvástání.
Nechoďte s dívkou, která cestuje, protože Vás bude otravovat rezervací letu pokaždé, když aerolinka zlevní prodej volných sedadel. Nechce jít na party v republice. A nikdy nezaplatí 100$ za Avicciho, protože ví, že jeden víkend navštěvování klubů je ekvivalentem jednoho týdne někde, kde je to mnohem více vzrušující.
Je tu možnost, že si neudrží stálou práci. Nebo pravděpodobně sní o jejím ukončení. Nechce pracovat na zadku, aby plnila sen někoho jiného. Má svůj vlastní sen a snaží se ho docílit. Pracuje na volné noze. Vydělává si peníze kreslením, psaním, fotografováním nebo něčím co vyžaduje kreativitu a představivost. Neplýtvejte její čas stěžováním si na Vaši nudnou práci.
Nechoďte s dívkou, která cestuje. Nejspíš má zbytečně vysokoškolské vzdělání a ukončila kariéru nadobro. Teď je instruktorkou potápění, nebo učitelkou jógy. Není si jistá, kdy přijde její další výplata. Ale nepracuje jako robot každý den, chodí ven a užívá si vše, co jí život nabízí a pobízí vás k tomu, abyste dělal to samé.
Instruktorka lyžování co si plní sen v podobě ubytování pro další cestovatele..
Nechoďte s dívkou, která cestuje, vybrala si život nejistoty. Nemá plány nebo stálou adresu. Jde proudem a následuje své srdce. Tančí na rytmy svého vlastního bubnu. Nenosí hodinky. Její dny jsou ovládány sluncem a měsícem. Když vlny volají, život se zastaví a na chvíli zapomene na vše ostatní. Ale ona se naučila, že nejdůležitější věcí není ježdění po vlnách.
Nechoďte s dívkou, která cestuje a má tendenci říkat co má na mysli. Nikdy se nebude snažit zapůsobit na vaše rodiče nebo přátele. Zná respekt a nebojí se ho udržet v debatě o globálních tématech nebo sociální zodpovědnosti.
Nikdy vás nebude potřebovat. Ví jak postavit stan a utáhnout šroub bez vaší pomoci. Vaří dobře a nepotřebuje, abyste jí platil jídlo. Je tak moc nezávislá a nestará se o to, jestli cestujete s ní nebo ne. Zapomene na vás, když dojede do svého cíle. Je zaneprázdněná žitím přítomnosti. Mluví s cizinci. Potká hodně zajímavých stejně myslících lidí během svého cestování, kteří sdílí její vášeň a sny. Bude vámi znuděná.

Takže nikdy nechoďte s dívkou, která cestuje, jestliže s ní nemůžete držet krok. A jestli jste se neúmyslně do jedné zamiloval, nezkoušejte ji udržet. Nechte ji jít.

Můj dodatek: A pokud ji necháte jít po roce, kdy spolu držíte krok, alespoň ji poděkujte za její čas, který se s vámi rozhodla sdílet. Bude mít z této chyby o něco lepší pocit.

Komentáře

 1. Originální článek je v angličtině na stránce https://lovethesearchtravel.wordpress.com/2013/05/21/dont-date-a-girl-who-travels/

  Jeho česká verze, která byla uznána od originální autorky je na stránkách:
  https://lovethesearchtravel.wordpress.com/2014/01/29/nechodte-s-divkou-ktera-cestuje-czech/

  A na stránkách www.devcezhor.cz je pouze, jak je na nich i zmíněno, zkopírovan text z originálního překladu do češtiny.

  Pokud hledáte více článků na podobné téma o cestování, je nejlepší navštívit první dva výše zmíněné odkazy.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Nechoďte s dívkou, která létá nebo létala na paraglidu.. Aneb jeden vzpomínkový článek..

10 nejčastějších hlášek vlčího stopaře